Kulübünün Başarısında Katkın Olsun

Kulübün hakkında söylemek istediklerini ya da merak ettiklerini buradan paylaşabilirsin. Yaz aşağıdaki yorum alanına, hep beraber tartışalım.

Fenerbahçe Maçımız İle İlgili Bilgilendirme

Fenerbahçe maçı programımız henüz netleşmemiştir. Maç programı ve bilet satış organizasyonumuz değerli taraftarlarımızla paylaşılacaktır.
.
114 yorum görüntüleniyor
 • BARAN
  Cevapla

  HANGİSİNİ ALSAK SÜPER
  SÖZLEŞMESİ BİTEN YETENEKLİ OYUNCULAR
  Vedat Budak,Midf.(Aydın)
  Reşo Akın,Def.(Aydın)
  Ali Kuçik,Frv (1461 Ts)
  Erman Kılıç,Frv (Menemen)
  Jiyan Yavuz,Frv (Menemen)
  Emrah Metoğlu,Frv(Tokat)
  Şahinali Terzi,Midf(Kırklareli)
  Ozan Papaker,Frv(Tuzla)
  Onur Garip,Frv(Kocaeli Bir.)
  Ramiz Ok,def (Pendik)
  Melih Okutan,Midf (Fb Genç)
  Bayram Çetin,Def (Fethiye)
  Umut Koçin,Midf (Sancaktepe)
  Serdar Karaduman,Frv(Ank.Demir)
  Yakup Alkan,Frv(Y.Malatya)
  Kerim Bölük,Def(Kızılcabölük)
  Cebrail Serçek,Def(24 Erzincan)
  Aybars Garhan,Frv(24 Erzincan)
  Samed Ali Kaya, Frv(Erzin Bld)
  Talha Yazgan,Def(Beylerbeyi)
  Abuzer Gaffar T.,Frv(Darıca Gb)
  Sinan Turan,Midf (Darıca GB)
  İlyas Kubilay Yavuz,Midf (Tarsus)
  Fatih Şerifoğlu,Frv (Afyon)
  T.Murat Behram,Frv (Diyarbekir)
  Mehmet Özdıraz,Frv(Diyarbekir)
  Feyzullah Şahin Güneş,Frv(Diyarbekir)
  Umut Dilek,Frv(Kemer)
  Serdar Dursun, Frv (Greuther F.)
  Mirkan Aydın, Frv (Preumunistern)
  Ozan İpek, Frv (Adana D.)
  Burhan Eşer, Midf(Sivas)
  Emre Güngör, Def (Bandırma)
  Zülküf Özer,GK(Adana D.)
  Özgür Can Ö.,Frv (Giresun)
  Hürriyet Göçer,Midf (Eskişehir)
  Kenan Özer, Midf (Ank.G.)
  Ibrahim Kaş,Def(Kastamonu)
  Hurşit Meriç,Midf(Karacabey Birlik)
  Ibrahim Akın,Midf (Altay)
  Hüseyin Bak,Midf (Diyarbekir)
  Onur Bilgin, GK(Diyarbekir)
  Kamil Ahmet Çörekçi,Def(Eskişehir)

 • Bünyamin ÇAKMAK
  Cevapla

  selam

 • YAŞAR
  Cevapla

  MBR HERŞEYDEN ÖNCE YENİ SEZONDA BAŞARLAR DİLERİM UMARM HAKETİĞİNİZ YERE GELİRSİNİZ SİZLERLE BİR KONU HAKINDA BİLGİLENDİRMEK İSTIYORUM SON GUNLERDE AMED SPORA KATKI ADI ALTINDA 100 TL KARŞILIĞINDA FORMA HEDIYE OLARAK GÜNDERİYORUZ AMA MALSEF BİR ÇOK KİŞ KANARAK İSTIYOR AMA BAŞKA ŞEYLER GELIYOR BU KONUDA BİR AÇIKLAMA YAPSANIZ ÇOK MAKBULE GEÇER SLM SAYGILAR

 • Ömer
  Cevapla

  SeLam Admin ( sporuim spor Club) Faceden Amed sporumuzun Forma reklamını yaptı forma ŞorT SaaT 100 Lira TaKımınıza Desteğiniz olsun Diye Bizde ALdıK Bize KaRgo GeLDi KaRgonun İÇinde ÇIKan Forma barcelona forması başka hiç birşey yok amed spor adına bizi dolandırdılar Faceden BaKsanız BunLara Bİe EL Atsanız MİlleTİ Amed Adına Dolandırmasınlar Millet zannediyor amedliler yapıyor LüTfen GereKen Neyse Yapın ( sporuim spor Club) Link<

 • Baran
  Cevapla

  Merhaba Değerli AMEDSPOR yöneticileri ve kıymetli taraftarları.
  web sitemiz gerçekten güzel beğendiğim bir site Fakat
  Sürekli Güncel olması gerek. Çoğu taraftarımız sadece AMEDSPOR adını biliyor Kadroyu bilen Çok az O yüzden sizden ricam Şimdi ki kadromuz güncellensin.

 • AMED HAYRANI
  Cevapla

  yeter ki bu sezon ŞAMPİYON olun…

 • AMiDA
  Cevapla

  Direniş Kenttin Asi Çocukları Merhabalar

  Öncellikle dun yapilan kongreye yasa gittiğimden dolayı katılamadım, son dakikalarda kongrenin yapıldığı yere geldim ve kongrenin bitmiş olduğunu gördüm, bu kongreye çok katılmak istemiştim ve malesef katılamadım,bunun için özeleştirimi vererek özür dilerim, bu sabah kenttin gazetelerinde çıkan haberleri okuma firsatim oldu,ve kongre ile ilgili bilgilere azda olsa okuma ve anlamaya firsatim oldu, öncellikle kongreyi gerçekleştiren ve emeği geçen herkese şahsım adına tesekkur ederim.
  Amed spor un felsefesi açık ve nettir, kulüp ile ilgili yıpratma çabaları nafiledir, bu kulüp gücünü bu kenttin dinamiginde almaktadır, bu kenttin ezilmiş,yoksullukla mücadele eden, bir lokma ekmek için sigortasız ve agir işlerden çalışan bir babanın, bir annenin,bir gencin umududur,bu umut ve bu inanca sahip bireylerin onurlu duruşu ile ilerleyecektir.
  Bundan sonra Amed spor yeni lige hazırlanmalı ve bu sene akıllıca politikalar,hareketler ve söylemlerle devam etmelidir, geçen sene yaşadığımız basit ve kurgulanmış olaylara çekilmek istenecektir,sporcusu,yöneticisi ve en önemlisi taraftarları bu tur provakatif eylemlere karışmamalı ve asla ama asla dahil olmamalıdır, basta Direniş Taraftar Grubu’na çok iş düşmektedir, söylemleri daha çok insani, kenttin kimliğine yakışır, ve takimi destekleyici söylemler olmalıdır, Direniş Taraftar Grubu’na şu öneride bulunmak isterim; Konyaspor un uyguladığı ve ilk olduğu sertifikalı taraftar uygulamasını araştırmalı ve bunu iyi yorumlayıp kendi taraftarıyla gerçekleştirebilir, “iyi birey,örgütlü birey,direnişli taraftar” ilkesi benimsemelidir, bizlerde onlara destek olmalıyız. Bu sene Amedspor taraftarı fark yaratabilmelidir.

  Kongrede sayın başkanımız dediği gibi, amedspor bu halkın takimidir. Bu ilke hep oldu ve olacaktır. Amed spor u başkanın şahsında yıpratma çabaları mutlaka boşa çıkacaktır. Nurullah Edemen Başkanın basit oyunlarla, basit fikirli şahıslarla ve anlamsız yollarla işi olduğuna asla ama asla inanmıyorum, kendisi bi takimin emeğine sahip çıkan ve bu takimi üst liglere taşımak istediği için,bu kentte karşı vefa borcunu ödemek istediği içindir tüm mücadelesi, buna inanıyor ve bu mücadelesine saygı duyuyoruz.
  Sayın başkanın kongrede ifade ettiği gibi, diyarbekir spor kulübü başkanı ile ortaklaşa basın toplantısı fikri güzel ve yerindedir, bu açıklama ile farklı,çıkarcı ve emek hırsızlığına bürünenlere bir cevap olacaktır.
  Bu sezon yeni statta geleceğimizi umuyoruz, boylece aileler,çocuklar ve gençler hep birlikte takıma destek olacağımıza inanıyoruz, yeni statta taraftar sayısının artacağı ve mac günü ekonomik gelirin artacağı,taraftarların birlikte eğlenecekleri,atmosferin gür ve anlamlı olacağını hissediyorum ve olması için temennilerde bulunuyorum.
  Yeni sezonun Amedsporumuza, yönetimimize,sporcularimiza,taraftarlarımıza ve bu kenttin asil ve özgürlüğü haykıran yurttaslarina bir umut bir ışık olması dileği ile…

  Amed spor: örgütlü birey,örgütlü taraftar,özgürlükçü kenttin temsilcisidir.
  Amedspor : Bu kenttin onuru ve sporsal anlamda temsilcisidir.
  Amedspor: Kentti ile taraftarı ile ve gönül verenleriyle birlik ve dayanışmanın sembolüdür.

  Müsadenizle,yaptığım bir araştırmada denk geldiğim bir yazıyı paylaşmak istiyorum;

  Livorno takımının ve şehrinin artık kendisi kadar ünlü bir taraftar grubu bulunmaktadır: Brigate Autonome Livornesi (BAL)/Livorno Otonom Tugayları. Ve onların öcülüğünde her Pazar Livorno tribünleri orak ve çekiçli bayraklarla, kapitalistlere ve faşistlere meydan okuyan pankartlarla süslenmektedir. Ancak, Avrupa tribünlerinin komünist ve anti-faşist gençlerinin dikkatini, hayranlığını ve tezahüratlarını kazanan bu grubun başının, bu ünle birlikte derde girdiği anlaşılmaktadır. İtalyan burjuvazisi bu duruma daha fazla tahammül edememiş; 500 taraftarına stada giriş yasağı getirilmiş, ve bununla birlikte, yakın zamanda da provokasyonlarla bazı taraftarları tutuklanmıştır.

  Uluslararası anlamda da birçok taraftarın sevgilisi, bir liman işçisinin oğlu olan takım kaptanı Cristiano Lucarelli, çok daha önceleri dikkatleri çekmiştir; 21 yaş altı milli takımının maçında, attığı gol sonrası formasını çıkarıp altındaki Che Guavera tişörtünü gösterdiği ve bu nedenle milli takımdan uzaklaştırılmıştır. Şimdilerde ise, Livorno forması altında attığı gollerden sonra sıktığı yumruğuyla tribünlere koşmakta, onbinlerce hayran kitlesi onunla birlikte coşmaktadır. Futbol spikerlerinin deyimiyle, “İtalyan futbolunun geç keşfettiği” 32 yaşındaki futbolcu, aynı zamanda futbol sahalarında az sayıdaki devrimci-sosyalist sporcunun da sembol ismi durumundadır.

  Livorno ismi, asıl olarak hayatın her alanında var olan sınıf çatışmasının, emek ile sermayenin, faşist terör ile özgürlük ve demokrasi bilincinin arasındaki savaşın tribündeki yansıması olmakla birlikte, diğer yönüyle de daha dar bir alanda, gençliğin ve kitlelerin futbol aşkını mafya rantına ve paraya dönüştürmeye çalışan kapitalizmin futbol içindeki ayağı endüstriyel futbol salgınına karşı direnişin bir sembolü durumundadır. Bu minvalde kaptan Lucarelli de, paranın her şeyi satın alabileceği iddiasına karşı, kentine ve kentin emekçilerine, o kenti simgeleyen formaya bağlılığın parayı alt edebileceğini göstermektedir.

  Sevgi saygıyla…

 • AMİDA
  Cevapla

  Mehmet Uzun’un deyişi ile; Gününüz aydınlık bir aşk gibi geçmesi dileğiyle… Herkese Merhabalar.

  Öncellikle kaç gündür sosyal medya hesapları üzerinde AMEDSPOR bir polemiğinde içinde itibarsızlaştırılıyor, Amedspor yönetimide bu yanlışa malesef ki ! düşüyor, Amedspor kurumsal kimlikle beraber olmakla birlikte coğrafyamızın spor alanındaki ( Futbol) tek temsilcisidir. Amedspor kişiler ve kişiler üstü bir kurumsal kimliktir. Bu kimliği taşımak ve bunun bilincinde olma sorumluluğu çok büyük bir aşktır. Kurumsal olan kurumlar, toplumu destekleyen ve toplumda öncülük edenler, her kişiye cevap olmak zorunda değildir. Yönetim bu konuda şahıslara cevap vermek zorunda değildir. Bazen en büyük cevap karşıdakini takmamaktır, takmak muhatap olma ve muhatap almak anlamına gelir.

  Yusuf Yağmur’un sosyal medya aracılığı ile yaptığı açıklamayı defalarca okuyup bir anlam vermeye çalıştık, lakin yusuf yağmur isimli oyuncu ( sporcu olmayan, verildiği rolü oynayan şahıs) o tür açıklamayı yapacağını ve o açıklamadaki cümleleri kuracak kadar birey olmaya erişememiş.
  örneğin; Spordaki temel örgütlenme birimleri olan spor kulüplerinden karşılandığını bilmekteyiz.” cümlesi internet üzerinde “Spor Bilimleri” sitesi, örgüt ve spor başlıklı yazıda kes- kopyala yapılmıştır.
  ikinci cümlesi ” Fedakarlık” dır. Bu cümlenin kullanıldığı temel anlamında kullanılmamıştır. Bu kelimenin anlamını bilmeden anlamadan yapılmıştır.
  Üçüncü cümlesi ise; EMEK-SEN ‘de bahsedilmiştir. EMEK-SEN nedir? işlevi nedir ? Felsefesi nedir ? bilmeden yorum yapmıştır. EMEK-SEN ‘nin felsefesini özümsememiştir.
  EMEK-SEN ;
  Sporun her dal ve kademesinde görev alan amatör, profesyonel spor emekçilerini bünyesinde barındıracak Türkiye Devrimci Spor Emekçileri Sendikasının, 13 Aralık 2010 tarihinde İstanbul Valiliğine verilen dilekçeyle kurulmuştur.

  Kurucu başkanlığını Galatasaraylı eski futbolcu Metin Kurt’un yaptığı Spor Emek-Sen’in, spordaki örgütlenmenin canlandırılmasını, sporcuların alınıp-satılan, kiralanan bir mal olmaktan çıkartılmasının amaçladığı bildirilmiştir. Yusuf Yağmur bu düşüncenin zıddı değilmidir ?
  Bu yorumların yusuf yağmur tarafında yapılmadığı kesindir, çünkü bir dizayn edilmiş bir açıklamadır, bu açıklama ile sporun bir iç savaşı başlatılmış bulunmaktadır. Bu iç savaşı yönetebilmelidir AMEDSPOR.
  Yönetimin özellikle eleştirileri olgunlakla karşılamalı ve eleştiriye mantıksal olarak yaklaşıp, değerlendirmelidir. Bunu yaparken asla ama asla şahısları ve kurumları hedeflememelidir, açıklamasını mantıksal ve tek elden yapmalıdır, her yönetici kişisel olarak açıklama yapma ve cevap vermek zorunda değildir. Amedspor’un basınla ilgilenen arkadaşın cevap olması gerekmektedir.
  Amedspor ailesi bu tür saldırıların olacağının bilince olmalıdır, karşı geliştirilmiş bir savaş başlatılmıştır, tekrardan bunu iyi değerlendirip, çözüm üretmelidir, bu tür polemiklerin artacağı gözlemlenmiştir. AMEDSPOR asla ama asla bu tür polemiklere girmemelidir. Başkan Nurullah EDEMEN şahsında AMEDSPOR itibarsızlaştırılıyor ve aynı zamanda alternatifi dizayn ediliyor, ne Nurullah EDEMEN nede yöneticilerin şahsına ve yaptıkları işleri kötülemek ve itibarsızlaştırmak çözüm dili değildir. Art niyetli olarak yorumlanacaktır. Kimin, kimlerin bir sorunu ve mantığına uyman bir konu varsa bunu açıklayabilmelidir, bunun yeride kongre ve mali kongrelerde geçer, AMEDSPOR ilgili bir düşüncesi bir eleştirisi olan varsa ve yapıcı bir rol oynamak isterse bunu dile getirmelidir, başkalarının deyimi ile değil, başkalarının dizayn ettiği bir kağıt parçası ile değil, gidip kulübünün halkla ilişkiler sorumlusuna aktarmalıdır. Hepimizin ortak düşüncesi kenttimizde sporun gelişmesi için sorumluluklar almaktır, bu sorumluklarla birlikte hareket ederek, çocuklarımızı, gençlerimizi sporla buluşturabilmeliyiz, kurumlar birbirlerinin eksikliklerini gidermek ve geliştirmek yerine, yıkıcı, yapıcı olmayan soyut yollara başvurmaları her iki taraf içinde bir kayıptır.
  AMEDSPOR; bir bütünlükle yeni lige hazırlanmalı, belli konularda taraftar ve kent halkını aydınlatmalıdır, transferler, maçlarla ilgili, futbolcuların durumları ile ilgili gerçekleri ve nedenleri birinci ağızda açıklamalıdır. Örneğin bir sporcu neden ayrıldı sebebi gerçek nedeni neyse direk halka diyebilmeli, anlatabilmeli ve duyurabilmelidir. Bu tür açıklamalarla bazı olumsuz davranışların ve eylemlerin önüne geçilmiş olacaktır.
  AMEDSPOR, Dayanışmanın, sevginin, saygının ve güzelliğin doğa ile renk uyumunun bütünleşmiş bir ifadesidir.
  AMEDSPOR, Tarihine, doğasına ve geleceğine sahip çıkan özgür düşüncelerin sporsal olarak ifadesidir.
  AMEDSPOR, Kenttin ve kenttin çocuklarının hayallerinin doruk noktadır.
  AMEDSPOR, Kişilerden ve kurumlardan üstün bir niteliği, işlevi olan bir kulüptür, kişilerin egolarını tatmin edecek bir mecra değildir.
  Sevgi ve saygıyla kalın…

 • serhat
  Cevapla

  MİRKAN AYDIN eski Dalkurd’lu, REŞO AKIN alanyasporda. bunlar için harekete geçilebilir. Amedsporu seçebilirler..

  • YILMAZ GÜNEY.
   Cevapla

   Merhaba Arkadaşlar. Maalesef kötü Bir olay yasadım. Haksız yere yapılan bir şikayet yüzünden Kasımpaşa A.Ş’den kovuldum. Hayatımda en çok sevdiğim sporu kaybetmek üzereyim şu an. Eyüp sporda oynuyorum. Amed Spor Yetkililerinden birinin bana yardımcı olmasını istiyorum. Kaybolmak istemiyorum. Gerçekten çok yetenekli biriyim. Amedspor sadece bir idman bana şans versin ondan sonra hiç bişiye karısmasın. Bu sansı çok istiyorum. 02.01.2000 liyim. Gerçekten yetkili kişiyle irtibata geçmek istiyorum.

   • Şerif
    Cevapla

    Kardeş gidip seçmelere katılabilirsin.Tarih ve koşullarını kulübü arayıp öğrenebilirsin.Başarılar…

 • ŞERİF
  Cevapla

  MİRKAN AYDIN KULÜBÜNDEN AYRILMIŞ ŞUAN BOŞTA TRANSFER EDİLİRSE ESKİ BİR DALKURD OYUNCUSU OLARAK TAKIMA BÜYÜK KATKISI OLUR

 • kara
  Cevapla

  s’a sayın amedspor yönetimi ve saygı değer büyük amedspor taraftarı …öncelikle çok sevdiğimiz amedspor’a sahip çıkmamız lazım çünkü bizim bizden başka dostumuz yoktur.bir isme tahammülü bile olmayan bir zihniyetin her türlü oyununa rağmen kazanacağız yeter ki birlik olalım.Sayın yönetimdeki güzel insanlar lütfen defans yapmayan herşey’e rağmen savaşan bir takım oluşturun gerekirse 3 forvet alın özellikle deniz naki gibi yüreğiyle oynayan adamları alın mesela burhan eşer bizim çocuğumuz ve şuan boşta alınabilir yani lütfen artık bu takım yükseklere çıksın 2 milyon taraftar bunu hak etmiyor mu? Sizden ricam siz ve sizin gibi insanların bu kutlu şehrin kutlu takımına sahip çıktığı için teşekkür ederim saygılarımla ….

 • AMİDA
  Cevapla

  Öncellikle herkese sevgi ve saygı ile…

  Cihat AYDIN Yoldaşım, ilgi alakan ve samimi sözlerin için teşekkür ederim. Şu an büyük ihtimalle yöneticilerimiz ve ekiplerimiz transfer sürecini işlemek ve bu yönde tartışmalar yapmaktadır. Öncellikle geçen sezonun analizi yapılarak herkesin bir pay sahibi olması gerekmektedir. Başarıyı da, başarısızlıkları da sahiplenerek önümüzdeki süreçlere odaklanmalıyız.

  Bence Amedsporumuz geçen sezonda mental ve fiziksel olarak iyi yönde ilerleyemedi. Sporcularımız, profesyonel davranışları sergilemekte bazen üstlerine düşeni yapamadılar ve konsantre olamadılar. Profesyonel bir sporcunun önceliği kendi mevkisindeki görevidir. Daha sonra diğer pozisyonlardaki görevlere katkı sunmalıdır. Maalesef ki orta saha oyuncularımız bu konudaki ilk görevlerini yapamadılar. İleri bölgedeki görevleri düşündüler. Bu da geride boşlukların olmasına sebep oldu. Teknik heyetimiz ve analizcimizin notlarındaki bilgiler eminimdir ki bu yöndedir. İç sahada yediğimiz gollerin başlangıç noktası orta sahadan gelmektedir. Diğer ikinci bölge ise sol bek tarafıydı. Bu da demek ki biz sadece uzun toplarla sonuca gitmekteyiz. Bizim bulunduğumuz ligde ise orta ve kanatlarda etkili olan takımlar sonuca gitmekteydi. Amedspor’un gollerinin yüzde 70’i ise kanatlardan gelen pozisyonlardaydı. Erzurumspor’un başarısı kanatları etkili kullanmalarıydı. Burada yaptığımız yarı final maçında yediğimiz gol sol bekimizden geldi, onların ise sağ kanatlarından geldi. Bu da dediğimiz eksikliğimizin net tablosuydu. Ligimizin ise gollerin geldiği bölgelerin ifadesiydi. Erzurum maçında İbrahim adlı oyuncuları neden 30 dk boyunca sadece bizim sol bekte bekledi. Çünkü bizleri çok iyi analiz etmişlerdi. Onların tüm gol felsefesi bizim sol bekimizdi ve başardılar.

  Şunu merak ediyorum? Erzurumspor maçının analizi ne şekilde yapıldı? Bizim taktiğimiz maçı sadece uzatmalara götürmek idi? Açıkçası bir taktik ve kötü analiz sonucu yenildiğimizi düşünüyorum.

  Tabii ki kulübümüzü suçlamak haddim ve haddimiz değildir. Bundan sonraki transfer sürecinde beklentim, iyi bir forvet ve iyi bir ortasaha oyuncusunun bulunmasıdır. Transfer listesinde düşünülen oyuncuları çok iyi araştırdım. Bu konudaki tavsiyelerimi izninizle paylaşmak isterim.

  Bize orta saha ve forvet oyuncusu lazım. Vedat Budak aslen Licelidir. Sur’da büyümüş ve sporcu bir aileden gelmektedir. Vedat Budak, idmanlara önem veren disiplinli bir sporcudur. Güçlüdür. Orta saha ve ön bölgede oynayabilecek düzeydedir. Şu anki Okan Dernek stilinde bir sporcudur. Şayet önümüzdeki sezonda kanatlar ve orta sahadan pas yaparak sonuca gidecek bir takım oluşturulacaksa, Vedat Budak bu sistemde katkı sunar. Fakat bu sezonki gibi uzun topla forvete geçeceksek bu stildeki oyuncular bize katkı sunmaz. Burhan Eşer, Diyarbakırlı, Yenişehir Belediyesinde yetişmiş bir sporcu. Rıdvan Dilmen’in kendisi hakkındaki yorumu şuydu; kanatlarda ve ortasahada dikeyine giden ender sporculardan biridir. Burhan Eşer’in attığı ve attırdığı goller, dikeyine ve kanattan kaleye dikey giden pozisyonlardan gelmektedir. Önümüzdeki sezon kanat ve ortasaha ağırlıklı düşünürsek Burhan Eşer bize katkı sunamaz. Yani bu sezonki gibi oynarsak bize çok katkısı olur ve alınması gereken bir sporcudur. Yalnız burada bir sorunumuz var. Burhan Eşer ve Vedat Budak aynı anda takımda oynayamaz. İki farklı stil ve iki farklı pozisyondur. Yapacağımız transferde şunlara dikkat etmeliyiz;

  1- Alacağımız sporcu sistemimize ayak uydurabilecek mi?
  2- Alacağımız sporcunun oyun stili ve taktiksel becerileri sistemimize uyacak mı?
  3- Alacağımız sporcu kondisyon olarak yeterli mi?
  4- Alacağımız sporcuların yaş aralıkları ne olmalıdır?
  5- Alacağımız sporcunun bir sonraki sezonda kulübe katkısı olacak mı?
  6- Alacağımız sporcu daha önceki takımında oynarken hangi sisteme adapte idi? (geldiği takımın sistemi bizim düşündüğümüz sistem ile aynı mıydı?)
  7- Alacağımız sporcu takıma, kente, renklere ve en önemlisi coğrafyaya ayak uyduracak mı? Basit bir örnek ile; beyaz kas lifli bir sporcu anaerobic kasa sahiptir. Anaerobic kaslara sahip futbolcu, hızlıdır fakat erken yorulur. Coğrafyamız oldukça sıcak. Sıcaklık artıkça beyaz kas lifli sporcuların yorulmaları daha erken olur. Mevsimlik sıcaklık ortalamamız ile daha önce oynadığı takımın kentin sıcaklık ortalaması ile aynı mı?
  8- Alacağımız sporcu nerede yetişti? İlk eğitimini hangi sistemle aldı?
  9- Alacağımız sporcunun bilgi ve kültür düzeyi, spor felsefesi ne yöndedir? Kendini daha üst basamaklara taşımak için Amedsporda başarı sağlamak mı yoksa en son alternatifi Amedspor mu?
  10- Alacağımız sporcu örneğin forvet ise şu an bizde forvet oynayan oyuncuları tamamlıyor mu? Örneğin Murat Yılmaz uzun boyuyla hava toplarında etkilidir. Bu durumda bizim ikinci forvetimiz uzun olmamalı, yere daha yakın, seri ve son vuruşu net olan bir oyuncu olmalıdır. Bu hem takım için hem de Murat Yılmaz’ın etkili olması için şarttır.
  11- Örneğin sezonun 11. haftasında kötü bir dönem yaşadık ve sporcularla ilgili sıkıntılarımız oldu. Alacağımız sporcu, sorunun bir parçası mı olacak yada sorunun çözümünde rol mu alacak?

  Bu soruları iyi analiz edersek, transfer sürecimiz olumlu olur ve takımımıza katkı sağlar. Bir sonraki sezonda takımımız kesinlikle play-off hesabı yapmamalı, direk şampiyon olmaya odaklanmalıdır. Transferlerimize buna öncelik verilmesi yerinde olur. 6 sporcu alacağımıza 3 tane sporcu alalım ama etkili ve sisteme ayak uyduran, takımı bir kademe ileri taşıyacak sporcular olsun. Bunu düşünerek iyi hareket etmekte fayda var.

  Şimdi de bir iki farklı konuya değinmek istiyorum,

  1- Amedspor acil olarak kameraman, bilgisayarcı, antrenör ve spor psikoloğundan oluşan 4 kişilik bir “Scout Ekibi” oluşturmalı. Şimdi sorabilirsiniz scout ekibi neden bunlar olmalıdır diye. Bu 4 kişi sürekli doğu ve güneydoğuyu taramalı, 14-16 yaş aralığındaki sporcuları not etmeli ve gerekli görüşmeleri yapmalı ve sezon sonunda bu sporcuları kulübe davet etmeli, yaz aylarında 2 ay eğitim vermeli ve her yıl bu şekilde 2 sporcuyu Amedspora kazandırmalıdır. Bu ilerisi için alternatif olur. Bu sorumluluk öncelikle futbol şube sorumlusuna aittir. Bunu desteklemeli aslında. Zaten aslı görevi futbol altyapılarıyla ilgili çalışmalar yapmak ve yaptırmak. Şu anki mevcut şube sorumlusu ve alt yapı sorumlu olan arkadaşlar iyi niyetli. Biraz kendi alanlarını genişletmeliler bence.

  2. Analizcimizin yöntemi nedir? Erzurumspor maçı ile ilgili verdiği raporu merak etmekteyim? Play-off ile ilgili çalışması nasıldı? Kimden destek aldı? Nasıl bir zamanlama ön gördü? Analizcimizin Erzurumspor maçı günü, hava durumu, rüzgar yönü, nem oranı, sahanın konumu, maçın oynandığı saatte rüzgarın yönü, güneşin düşme açısı, Erzurumsporun giydiği formaların renklerinin bizi nasıl etkilediği gibi konuları iyi araştırması gerekirdi. Şunu merak ettiniz mi hiç? Çok ufak bir ayrıntıydı. Maç günü Erzurumspor sporcularının giydiği ayakkabılara dikkat ettiniz mi? Bir de saç stillerini fark ettiniz mi? Bu soruların cevaplarını analizcimizin yapması gerekirdi. Aslında bu tür maçlarda yetenek ve beceri arka plana düşer. O gün kim daha ruhsal, zihinsel ve psikolojik olarak iyi ise maçı o alır. Yüzde 85 bu tür maçlarda sonucu belirleyen ufak detaylardır. Erzurumspor’un analizcileri Sivas maçımızı canlı izlemişler. Ligin bitimine 5 hafta kala adamlar son bir defa play-offa kalan takımları izlediler. Biz son 5 hafta hangi çalışmaları yaptık? Analizcimizin çalışmaları neydi ? Sanırım çok üzerine gittik ama kesinlikle art niyet yok. Belki imkan verilirse analizcimiz daha fazla katkı sunar. Ona da emekleri için teşekkür ederiz. O da bizim takımızın değerli ve onurlu bir bireyi, yoldaşıdır. Onu da sever sayarız.

  3. Bundan sonraki süreçte sporcularımız ve teknik heyetimiz başta olmak üzere oynanacak maçtan 2 gün öncesinde rakibimiz çok iyi analiz edilmeli, videolarla görsellerle oyuncular tek tek tanınmalıdır. O maçın oynanacağı kent ve takım çok iyi bilinmelidir. Her sporcumuz, kendi mevkisinde oynayacağı sporcuyu iyi tanımalı, eksik yönlerini, avantajlarını, ilk 30 dk, son 30 dk nasıl ve hangi pozisyonda oynuyor bunu iyi bilmelidir.

  4. Takımımız en az 2 adet alanında çok iyi kondisyoner çalıştırmalıdır. Bir kondisyoner takım olarak çalışmalı diğer kondisyoner ise bölgesel çalışmalıdır. Bu konu önemlidir. Amedsporumuz oyunun son 30 dakikasında daha çok hata yapmalı ve gol yemektedir. Fizik gücü artırılmalıdır,

  5. Takımımız sosyal sorumluluk projelerinde yer almaya özen gösterilmeli, bu konu ile ilgili daha aktif rol almalıdır. Örneğin kanser tedavisi gören çocuklar ziyaret edilebilir, bisiklet hediye edilebilir, veya en basit örnek aslında olması gereken örnek, Amedsporlu her sporcu kim olursa olsun, bir kız çocuğu okutabilmeli, sosyal sorumluluk adına bir kız çocuğunun velisi olmalı, öğrenciye asla para vermemeli, öğrencinin okul masrafına, kitap defter, test ve kalem alarak katkı sunmalıdır. Başarılı olan öğrenciye sezon sonunda formasını hediye edebilir. Amedspor sadece futbol ile değil, sosyal sorumluluklar ile de anılmalıdır. Bu tür projelere destek verilmelidir.

  6. Bir de lütfen ama lütfen Dicle tribünündeki başkan ve yöneticilerin oturduğu bölüm yeniden dizayn edilsin. Taraftar ile aynı sevide, taraftarla iç içe olsun. Biz bir bütünüz, orası sanki farklı bir sınıf gibi geliyor, öyle algılanıyor. Bir de oraya gelenler her hafta aynı kişiler. Her hafta aynı kişiler mi davet ediliyor? Oraya her maç, sokakta çalışan çocuklar veya velisi olan sporcuların desteklediği kız çocuklar 2 şer 3′ er gelebilirler. Ya da bir hafta oraya sadece barış anneleri otursa, başkan ile birlikte maçı izleseler, bu tür örnekler çoğaltılabilir.

  7. Amedsporla özdeşleşecek sloganlar belirlemeliyiz. Bunun için “En güzel sloganı seç, formanı kap” şeklinde bir yarışma yapılabilir. Örneğin Barcelona bir kulüpten fazlası ile özdeşleşmiş. Peki Amedspor’u anlatan en güzel cümle hangisidir?

  8. Transfer netleştiği zaman son fikirler sorulsun. Taraftar ne diyor, görüşü alınsın?

  9. Bilet satışları düzenlensin. Kavga-gürültü ile, 5 saat beklemekle bilet almak istemiyor taraftar. Bu konuda bir düzenleme yapılabilir.

  10. Kaptan Şeyhmus’un kardeş veya akrabalarından ilk okulda okuyan kız çocuklarına burs verilebilir. Amedspor bursu ile 15 sporcu okutulabilir, Beden Eğitimi Spor Yüksek Okulu bölümünde okuyan yöneticilik bölümü veya antrenörlük bölümü öğrencileri gibi mesela, bunlara burs verilirsin.

  BU YAZIMI OKUYAN TÜM ARKADAŞLARA TEŞEKKÜR EDERİM. SABIRLA OKUDUĞUNUZ İÇİN SİZLERE MİNNETTARIM. CİHAT AYDIN şahsında tüm yöneticilere, çalışanlara sporculara, ve duruşu net taraftarımıza yeni sezonun hayırlı uğurlu olması dileği ile. Başarı küçük ayrıntılarda gizlidir. Bu ayrıntılar bizleri başarıya götürecektir. Başarılı olma ve kentimizi temsil etme sorumluluğunun bilinciyle…

  Sonuna Kadar Direniş, Sonuna Kadar Amed. Sizi de seviyoruz, sizi seveni de. Saygı ve sevgi ile…

  Bazalt taşın esmer çocukları Amedspor aşkı ile yürüyecektir.

  • ŞERİF
   Cevapla

   Çok değerli bir yazı ancak özellikle ”saç stiline” takıldı kafam ?

 • ŞERİF
  Cevapla

  HANGİSİNİ ALSAK SÜPER
  SÖZLEŞMESİ BİTEN YETENEKLİ OYUNCULAR
  Vedat Budak,Midf.(Aydın)
  Reşo Akın,Def.(Aydın)
  Ali Kuçik,Frv (1461 Ts)
  Erman Kılıç,Frv (Menemen)
  Jiyan Yavuz,Frv (Menemen)
  Emrah Metoğlu,Frv(Tokat)
  Şahinali Terzi,Midf(Kırklareli)
  Ozan Papaker,Frv(Tuzla)
  Onur Garip,Frv(Kocaeli Bir.)
  Ramiz Ok,def (Pendik)
  Melih Okutan,Midf (Fb Genç)
  Bayram Çetin,Def (Fethiye)
  Umut Koçin,Midf (Sancaktepe)
  Serdar Karaduman,Frv(Ank.Demir)
  Yakup Alkan,Frv(Y.Malatya)
  Kerim Bölük,Def(Kızılcabölük)
  Cebrail Serçek,Def(24 Erzincan)
  Aybars Garhan,Frv(24 Erzincan)
  Samed Ali Kaya, Frv(Erzin Bld)
  Talha Yazgan,Def(Beylerbeyi)
  Abuzer Gaffar T.,Frv(Darıca Gb)
  Sinan Turan,Midf (Darıca GB)
  İlyas Kubilay Yavuz,Midf (Tarsus)
  Fatih Şerifoğlu,Frv (Afyon)
  T.Murat Behram,Frv (Diyarbekir)
  Mehmet Özdıraz,Frv(Diyarbekir)
  Feyzullah Şahin Güneş,Frv(Diyarbekir)
  Umut Dilek,Frv(Kemer)
  Serdar Dursun, Frv (Greuther F.)
  Mirkan Aydın, Frv (Preumunistern)
  Ozan İpek, Frv (Adana D.)
  Burhan Eşer, Midf(Sivas)
  Emre Güngör, Def (Bandırma)
  Zülküf Özer,GK(Adana D.)
  Özgür Can Ö.,Frv (Giresun)
  Hürriyet Göçer,Midf (Eskişehir)
  Kenan Özer, Midf (Ank.G.)
  Ibrahim Kaş,Def(Kastamonu)
  Hurşit Meriç,Midf(Karacabey Birlik)
  Ibrahim Akın,Midf (Altay)
  Hüseyin Bak,Midf (Diyarbekir)
  Onur Bilgin, GK(Diyarbekir)
  Kamil Ahmet Çörekçi,Def(Eskişehir)

 • Doğan Can
  Cevapla

  Merhaba.Bu sene kısıtlı imkanlarla muazzam başarılar elden eden takımızla gurur duyuyoruz.Üstüne üstlük cezalr ve Değerli kaptanımızın ani vedası çok etkiledi bizi.Maddi sıkıntılar olduğu ve yapılan yardım kampanyasında gerekli yardımların yapılmadığı söyleniyor bu da çok üzücü.Üzerimizdeki bu ölü toprağı atmalıyız.Kent bileşenleri ve gurbette yaşayan Amedspor sevdalıları takıma destek çıkmalı.Sağlam bi sponsor bulunmalı ekonomik açıdan avantajlı olması için.Aklıma ilk gelen de Chobani Yoğurtun sahibi Hamdi ULUKAYA.şimdi kendisiyle ilgili haberlere baktım.öyle bir ismin bize destek olmaktan çekineceğine inanmıyorum.Tabi bu bir örnek başka kimseler de olabilir.Futbola dönersek bu sene kadromuz kısıtlı olmasına rağmen çok başarılı olduk ve eğer nokta transferler yaparsak direk 1. lige çıkabiliriz.Nacizane bi kaç transfer önerim var.Göztepe de Mehmet Umut NAYİR var forvet Ankaragücündeyken bize karşı oynamıştı.Etkili bi forvet ve genç.kiralanabilir.Eski oyuncumuz Serdar DENİZ var sözleşmesi de bitmiş.Bizde oynarken çok iyidi.Erzurumda Halil İbrahim Tuna var.daha Altınordudayken bize karşı ne top oynamıştı o zaman belliydi futbolculuğu.Kalede Kahramanmaraşspordan MEsut BALKAN var iyi bir kaleci.Defansa Aydınspor dan Reşo AKIN var.isminden dolayı daha bir sempatik geliyor zaten.buralı bir de Alanyaspordan Aydınspora kiralık gelmiş.galiba devre arasındada ismi geçmişti ve başkanımız açıklama yapmıştı.birde sağlam bir sağbek te olsa sözleşmesi biten Kamil,Sıddık,Ercüment,Yusuf ile tekrar sözleşme yapılırsa kanatimce çok iyi olur.Deniz NAKİ yi unuttum sanmayın.kendisini çok seviyoruz.Sözleşmesi bitti ve arkadaşın da yazdığı gibi çok fazla göz önünde olması sorun olabilir.Belki Almmanya da bizi en iyi şekilde temsil eder. Neyse benimki öneri ve imkanların olup olmadığını bilmeden gözlemlerimi aktardım.Yine en iyisinin yönetim ve Taner Hocamız bilir.Başka yorumda görüşmek üzere.Selamlar saygılar tüm Amedspor ailesine.

 • ŞERİF
  Cevapla

  Değerli Amedspor yönetimi öncelikle hepinizi saygıyla selamlıyorum.Geçen sezonda beklentilerimiz gerçekleşmedi maalesef.Takımımızın özelikle fizik kondisyon olarak ve şut bakımından çok zayıf olduğunu düşünüyorum.Elbetteki siz emek verenler bunları bizden daha fazla ve ayrıntılı düşünüyorsunuzdur.Sadece bir kentin değil milyonların hayali Amed’in üst liglerde olması.Bu hedef için ağırlıklı olarak hangi bölgeye transferler yapılacak ? Bölge oyuncularından takip edilen var mı ? Teşekkürler.

 • amedliii
  Cevapla

  amedspor üyelik bölümü amedyanlık ne zaman tamamlanır ?

  • Cihat Aydın
   Cevapla

   Merhaba @amedliii,

   Amedspor taraftar üyeliği kartı (Amedyan Kart) düşünce ve hazırlığımızı, tüm varlığımızla yoğunlaştığımız şampiyonluk süreci ve yaşadığımız malum sıkıntılar sebebiyle şimdilik askıya almak mecburiyetinde kaldığımız için affınıza sığınıyoruz.

   Sevgi ve saygılarımızla
   Amedspor Web Ekibi

 • amedli21
  Cevapla

  Ne olmuş yani yenilmişsek herkes kaybedebilir ama biz takımımıza guveniyoruz ve gun gelir hesaplar ödenir elbet bir günnnnn…..!!!!

 • AMİDA
  Cevapla

  Öncellikle AMED SK saha bakım personellerinden, aşçılarına, altyapı sporcularından, teknik heyete, kulüp binası çalışanlarına ve değerli yönetim kuruluna teşekkürü bir borç bilirim. Kendi adıma AMED SK içerdeki maçlarını kaçırmamaya özen gösterirdim. Yaklaşık 13 maçına gelebildim, en ilginç anlarında biride, cuma günü bir maçı izlemek için çalıştığım kurumda izin istedim ve izni alamadım, o maça gelmek için 7 gün izin almak zorunda kaldım, sonunda o maça gelebildim. Bir maç vardı hiç unutmuyorum arkadaşlarımıda alarak heyecanlı bir şekilde stada doğru yol aldık. sonunda 5 bilet alabildik, ve biletlerimiz ile girişe geldik, orada görevli olanlar ( polisler ) kapıları kapatıp açmadılar, aldığımız biletler elimizde kaldı ve o maça gelemedik diye çok üzüldük. Dışardaki güvenlik görevlileri (polisler) ile tartıştık, bir an tomalarla su sıkıldı bize ve sırılsıklam olduk. Neyse sonra evimizin yolunu tuttuk arkadaşlardan özür diledim, başka maça sizleri götürürüm dedim. Bir günde öğrencilerimi alıp maça geldik, maç esnasında AMEDİMİZ gol attı ve bütün stad sevindi, o esnada bende öğrencimin velisi ile konuşuyordum, veli bana soruyor hocam idmanınız ne zaman bitecek oğlum erken eve gelsin, bende kendisine dedim biz ceylan karavildeyiz, çocuklarla hamburger yiyoruz 🙂 o anda stad sevinmez mi, veli direk bana sordu hocam ceylan karavil çok kalabalık galiba, bende kendisine haklısınız doğrudur, amed sk takımın imza günü var, Deniz Naki gelmiş taraftarlar seviniyor. 🙂 , bir günde sıradayız, tam sıra bana geldi içeri gireceğim, sakızcı memo önümüze geçti, biletsiz içeriye girmeye çalışıyor,içerdekiler dışarıya iteliyor, biz dışardakiler içeriye itelemeye çalışıyoruz. Sonra iç taraftaki bir polis yakasını tutmuş bizlerde yapma etme bırakın çocuğu diyoruz, adamda inada binmiş almam içeri diyor, memoda ” oxlım AMED spor bizimdir, halkındır, diye bağırıyor, bizde memoya uyduk, bağırıyoruz amedspor halkındır, halkın kalacaktır, bir an memo turnikeyi tutup içerdeki malum şahsa bir tekme atmaz mı, adam yere düştü, kalkması ile turnikeden ters geçmeye çalıştı, sözde dışarı çıkıp memoyu dövecek, biz turnikenin açılıp geçmeyi beklerken, birden turnikenin açılmaması için mücadele ettik. 🙂 sonra memoyu sakınleştirdik,25 dk sonra içeriye geçebildik.bir günde gergin bir maçtayız, herkes sinirlenmiş saga sola dönüp yav bir gol atsak tamamdır alacağız maçı diyoruz. önümde yaşlı bir amca vardı hiç unutmam, yaşlı amca diyor biz bunları yenmesek hama Nurullah Başkan bu sporcuları alsın bedenden aşağı atsın, bizde diyoruz amca yapma alacağız maçı sen meraklanma diye, ilk yarı 0-0 bitti, bizim yaşlı amca dedi ben namaz kılıp geleceğim, namaza gitti geldi, ikinci yarı başlamak üzere idi, yaşlı amca dönüp bize baktı aynen şunu dedi; yegenlerim ben namaz kıldım dua ettim, amed spor maçı alsın, ee sonra ne dedin amca ? amca sert bir ifade ile dönüp bize baktı, Dedim Allahım bu maçı alamasak,sen Nurullah Başkana güç ver, bu sporcuları alsın götürsün kırklar dağından dicle nehrine atsın, hepimiz gülüştük 🙂 neyseki o maçı aldık, yaşlı amcada bizde sevindik. vede futbolcular kırklar dağında atılmaktan kurtuldu. 🙂 Yani bu yıl fedekarlıklarla dolu bir yıldı, yeri geldi üzüldük, yeri geldi ağladık, yeri geldi sevindik, herşey geride kaldı,artık önümüzdeki sezona bakalım.Öncellikle bize bir forvet ve orta saha lazım. Şimdi kulüple ilgili ve altyapılarla ilgili bir çok eksiklikleri yazmaya kalsak burada yer kalmaz, biliyorum ki bu eksiklikleri yönetimimizde biliyor, imkanlar dahilinde birşeyler yaptıklarını biliyorum, onun için kentimize, takımımıza ve sporcularımıza sahip çıkalım, kenetlenelim, maçlara gidelim, bağışta bulunalım, destekleyelim, bende isterim bir barcelona olalım, lakin alt yapımız uygun değil, bende isterim her maça 40 bin seyirci ile oynayalım lakin stadımız yok, bende isterim amedspor 21 bin forma satsın ama o kadar satılmaz,çünkü en fazla 5 bin satılır, vb. amedspor bu kenttin değeridir, amedspor planlı bir şekilde branş sayısını artırmalıdır, bireysel takımlarada şans vermelidir. Daha önce varolan bireysel branşlar aktifleşebilir, WEB SİTESİ gayet güzel ve emeğinize sağlık, sadece şunu eklemenizi rica ediyorum, bazı konularda anket yapın lütfen, alınacak sporcuları bile ankete sunun, bireyler sahiplenmme duygusu taşımalıdır,sağlık ve kondisyon alanlarına ve ekiplerine yoğunluk vermelisiniz, yani bu duygu ve düşüncelerimi hiçbir edebi metne bağlı kalmadan içsel bir anlatımla anlatmaya ve dile getirmeye çalıştım.Zaman ayırdıgınız için sizlere teşekkür ederim.Önümüzdeki dönemlerde amed spora katkı sunmak isteriz, görüşlerimizle, duygu ve düşüncemiz ile. Sevgi ve saygılarımla. SENİDE SEVİYORUZ SENİ SEVENİDE SEVİYORUZ 🙂

  • nuri buluri
   Cevapla

   hocam güzel bi yazı olmuş.tebessüm ederk bi çırpıda okudum.yıllar önce diyarbakırspor maçında başıma gelen bi anım aklıma geldi.o zaman diyarbakır da ikinci ligde.yanılmıyorsam batman petrolspor ile oynuyoruz.küçüğüz bizde yaz günü arkadaşla zor bilet parası denkleştirdik içeri girdik.bütün parayı bilete verdik ve o sıcakta susadık haliyle.WC de elimizi yıkayalım dedik maç başlamadan polis wcye gelen çocukları orda toplamazmı sonra bizi coplayıp dışarı attmaz mı?ilkez biletle girdiğimiz maçta maçı izleyemeden başımızı kaşıyarak stadtan eve doğru yola koyulmak zorunda kalmıştık.bu sene pek maçlara gidemedim geçen sene kombinem vardı.erzurum maçına gittim ve uğursuz geldim sanırım.oysa işten saatlik izin alarak nasıl da keyifle gitmiştim.adıyamandaki arkadaşım benden daha heyecanlıydı oysa ki.sivas maçına gitmediğim için bana sitem etmişti.uzatmada gelen golün şokunu atmak hiç kolay olmadı.yeni yeni geçiyor.Kimse şunu unutmasın taraftarlık sadece iyi günde olmaz.maç sonrası Deniz NAKİ gibi bir futbolcumuzun eleştirilmesine sosyal medyada hakkında ileri geri konuşılması en çok beni üzen konu oldu.Erzurum başkanının tehditlerine sesiz kalınmasıyla beraber.Bu zorlu şartlarda daha üst liglerde ve Avrupada çok rahat oynayabileceği halde bizimle beraber olmayı paraya şana tercih etmiş böyle değerli futbolcudan bahsediyoruz.Seni çok seviyoruz Deniz NAKİ bu yüzden sözleşmen de bitti eğerki Türkiyede kalırsan insanların seni hedef göstermesinden dolayı başına kötü bişey gelmesinden korkuyorum.En iyisi yine Almanyaya dön.Herşey için minnettarız.Malzemecisinden Teknik Direktörlerine,Başkan ve Yönetim kuruluna kadar bu zor şartlarda emeği geçen herkesin eline koluna yüreğine sağlık.Önümüzdeki sene gereken desteklerin verilerek takımımızın başarılı olacağına inancımız tamdır.Başarılar AMEDSPOR.Site yöneticileri ve emeği geçen herkese de teşekkür ederim.Başta Cihat Bey olmak üzere.Görüşmek Üzere.

  • Cihat Aydın
   Cevapla

   Merhaba @AMİDA ve @nuri buluri,

   Sizin gibi değerli Amedspor sevdalılarının görüşlerini belirtebilmesini öncelikli hedef tutarak oluşturduğumuz yeni WEB SİTENİZİ beğenmeniz bizi ziyadesiyle gururlandırdı. Muazzam zaman ayırarak samimiyetle paylaştığınız görüş ve anılarınız için müteşekkiriz.

   @AMİDA, anket fikriniz harika. İlk anketimizin konusu birlikte belirlemek için bizimle tekrar temas kurmanızı rica ediyoruz.

   @nuri buluri, görüşünüzde adımı bilhassa belirttiğiniz için size ayrı bir teşekkür daha sunmak isterim.

   Sevgi ve saygılarımla,
   Cihat Aydın

 • Fuat
  Cevapla

  AMED SK, Sertaç Küçükbayrak’tan yana ölü bir futbol oyunu oynuyor. Şaşırmamak mümkün değil. Bu kadroyla büyük takımlara karşı dahi mükemmel bir futbol oyunu sergileyen takım şuan 2 pas dahi yapamayan bir futbol takımıyla yer değişti. Bu kadroyla Taner Hoca’nın oynattığı oyunun adı kesinlikle futbol değil, olmamalı. Yahu bir Diyarbakır’lı futbolsever olarak takımda bize görev verin çok kararlıyım daha iyi, adı futbol olan bir oyun oynatırız. Takım kendi evinde Erzurumspora karşı kaybetti çünkü oyunu okuyan bir teknik adam yoktu. 5’li defansa dönme kararı ve 1-0’a razı hatası takımı buraya getirdi. Takım kaybetti, Deniz Naki saha içersinde yürüyordu. En azından kaptanlığı alıp futbolcuları yönetebilecek daha olgun birine verin. Takım kaybetti ve bu futbol anlayışıyla ilerlemesi mümkün olmayacak gibi.

 • KADİR
  Cevapla

  öncelikle Bb Erzurumspor karşısında başarılar diliyorum.. sizden tek bir ricam var bölgemizde çok yetenekli gençler var onları keşfedip maddi anlamda kulübe ileride çok şey katacaklardır AMED SPOR’u süperlig de görmeyi o kadar çok istiyorum ki İnşallah macı alıp bir adım daha yaklaşacağız

 • mehmetcan yükselen
  Cevapla

  baskanım birgünde adanaya gelirmisiniz bütün kafile misafilimiz olun burdaki bütün kürtler siz bekliyor

  birde baskanım deniz nakiye selamı söylermisiniz

 • Amed spor
  Cevapla

  Sayın Başkanım, Amed Spor- Bb Erzurumspor maç biletleri ne zaman satışa sunulacak?

 • Fırat Kaynak
  Cevapla

  Sayın Başkanım
  Biliyorum daha erken ve pesin konusmamamak gerekiyor ama şampiyon olursak İstanbul,Ankara,Kocaeli,Adana,
  yurtdışı gibi yerlerde futbolcularinda katildigi sampiyonluk ve yard geceso olursa cok iyi olur baskanım

 • hebun
  Cevapla

  bir kaç sorum olacak altyapı ile ilgili;

  bu takım ve şehir o kadar zengin değil. yüksek maaş-bonservis ödeyecek gücümüz yok maalesef. çok büyük genç nüfüsuna sahibiz ve bölgemizden insanı gururlandıran büyük futbolcular çıkmasını görmek isterim şahsen. iyi futbolcu yetiştirip hem takımı, bütçe açısından rahatlatacağını hemde maddi katkı sağlayabileceğinizi düşünüyorum. peki altyapı ile ilgili proje, yol haritası veya bir planlama var mı?
  mesela avrupada futbolcu yetiştiren kulüpler bulunuyor. bu takımların nasıl futbolcu yetiştirdiği, disiplini, eğitimi, çalıştırıcıları, çalıştırıcıların eğitimi v.b. nasıl sağladıkları ile bir çalışma yapacak mısınız? yada bu konuda yabancı kuluplerden profesyonel bir yardım alabilmek için bir çalışmanız var mı?

  amblemle ilgili olarak;

  1-Amlemimiz güzel ama surların olduğu kısım siyah olsaydı ambleme biraz daha ciddiyet ve Amed şehrini daha iyi yansıtmazmıydı.
  2-Bide biliyorum olası değil ama tff izin vermeyecek ama bu amlemde bir renk eksik gibi. güvercinin altındaki beyaz çizgi sarı olsaydı 😉

  kendince futbolla ilgilenen biriyim. futbolun içinden biri değilim ama bunca zamandır çok fazla takımı takip ettim. bildiğim bir şey varsa amed bu sene şampiyon olup bütün zorluklara rağmen bir destan yazması gerekiyor yoksa taraftar psikolojisi bu olsa gerek eskisi gibi destek olmuyor. umudunu bir kere yitirince hep öyle olacağına inanıyor ama destan yazdı mı ömür boyu bu his içinden gitmiyor. bunu kendimden ve bir çok kişiden gördüm. amed sk nin tüm zorluklara rağmen bursayı yendiğinde bunu sizde görmüşsünüzdür. diyeceğim o ki amed bu sezon ya destan yazmalı ya destan yazmalı.

 • umit
  Cevapla

  bu hzımetınızden oturu oncelıkle tsk ederım,

  isteğim şu yönde olacaktı hocamız yine her şeyi bizden daha iyi bilir takımın ve kentın menfaaatleri dogrultusunda ne yapması gerektıgını bır dıyarbakırlı gıbı hassas davrandıgını bılıyoruz bu konuda
  fakat
  sıvas bld macında rakıp 10 kısı kaldıktan sonra oyunu rolantıye almasına bır anlam veremedım emınım bu yonde yazanlar olmuştur rakıp on kişi iken biraz daha ofansıf oynatabılırdı takımı neden boylee oldu bılmıyorum rakıp nerdeyse yarım saat eksık oynadı ve 1 1 lık skor sanıyoruz kı bızım ıcın ıyı bence sıvasspor ıcın ıyı bır skor oldu tabı gonlumuz yuregımız amedımız ıcın atıyor sıvas bld maglup bır takım psıkolojısıyle dıyarbakıra gelmelıydı rakıbın dezavantajından kendımıze avantaj yaratmalıydık yazmak ıstedıklerım ana hatlarıyla bunlar hocamıza ıletılmesı hususunda yardımcı olursanız sevınırım ıyı gunler
  saygılar

  • Metin
   Cevapla

   İyi ki varsın Amedspor ! Hayatımıza heyecan ve renk kattın. İnanıyorum ki hakkınız olan 1.lige yükseleceksiniz size yapılan bütün haksızlıklara rağmen. Kalbim sizinle. Batmandan Selamlar…

 • kadir
  Cevapla

  birisi tarafından delice sevilmek size güç verir, birisini delice sevmek ise cesaret sevdik seni AMED

 • Murat ONUŞ
  Cevapla

  merhaba başkanım yarınki maçta canı gönülden başarılar dilerim.tüm kalbimle sizlerleyim.inşallah gülen taraf amed halkı ve amed taraftarı olur.allah’ın izniyle şampiyonluk turları atacağız ve zafer çığlıklarıyla inleyecek bu şehir.saygılarımla.

 • ZANAEKİNCİ
  Cevapla

  SELAM BEN DİYARBAKIR ÇINAR DA SELAM VAR SİZE AMA BEN BİRGÜN SİZİN MAÇINIZA GELECEM AMA OKULUM OLDUĞU İÇN BOŞ OLMUYORUM BİGÜN SÖZ SİZİN MAÇA GELİP AMEDSPORU DESTAKLİYECEM ÇINAR MESLEKİ TEKNİK ANADOLU LİSESİ 11 /D SİZİNLE ASLA VAZ GEÇMEYİN ŞAPİYON AMED SPOR…

 • amedspor sevdalısı
  Cevapla

  ben amedstore erkek bölümünde olan eşofman takımının çocuklar için olaninı istiyorum bunu yapabilmeniz mümkün mü

 • yusuf osman bayhan
  Cevapla

  merhaba başkan nisan 29’da oynacgımız kahramanmaraş maçının bilet fiyatları ne kadar…Bide tek istediğim Deniz naki ile tanışmak

 • sabri
  Cevapla

  merhabalar başkanım öncelikle son 3 maç kaldı futbolcuların bu üç maçı playoftan çok daha kolay maçlar olduğu görülmektedir. Kolay derken hiç bir maç emek sarf etmeden mücadele etmeden elbette kazanılmıyor temposu biraz daha düşük maçlardır. Başkanım peki çok merak ediyorum 1. sorum bu kadar maddi imkansızlıklarla bir üst lige çıkmanız durumunda amedspora gönül vermiş taraftarlara gelecek vadeli bir sözünüz olacakmıdır. 2. sorum son 3 maç kaldı şapiyonluk yolunda futbolcular sampiyonluğa konsantre olmuş durumdalar mı. 3. sorum ise amedsporun hedefleri nelerdir.

 • şervan
  Cevapla

  Merhaba başkanım, transfer için forvet bahattin köse var fizik 10 numara böyle bir forvete ihtiyacımız var bahattinle konuşun

Görüş belirtmek ister misin?

...Tıklamayın. Yazın ve "Enter"layın...

Basketball Jerseys Cheap  
Amedspor